Daniel Landa - Blanický Manifest (feat. F. Černý, J. Vojtek, V. Bláha, R. "IZZI" Izaiáš, Protheus)

3. 01. 2021
1 184 560 zhlédnutí

Daniel Landa - Blanický manifest (featuring František Černý, Josef Vojtek, Václav Bláha, Roman "IZZI" Izaiáš, Protheus, Jiří Vopava)
Autor písně i textu: Daniel Landa
Kytara: Tomy Kryl Basa: Martin Ivan
Bicí: Marek Žežulka Housle: Jiří Vopava
Dětský sbor: Coro piccolo
Mix & Mastering: Jan Zazy Zázvůrek
Režie: Mirjam Landa Kamera: Tomáš Kobolka
Střih: Petr Jíleček
Grading & Grafika: Jan Rous Produkce: Markéta Šubrtová Vyrobilo 2Landa s.r.o
„Moc to jsi Ty, jen musíš z ulity!“
Tato bizarní doba dala dohromady šest osobností nespokojených se současným děním ve společnosti, které se odhodlaly vyjádřit veřejně svoje postoje.
Blanický Manifest byla původně protestní petice proti déle trvajícímu odebírání občanských svobod vyhlášená 6.7.2020 na Vyšehradě. Ze stejné emoce se následně zrodila stejnojmenná píseň, k níž je právě dnes zveřejněn videoklip. Kromě autora Daniela Landy se v něm objeví dalších pět frontmanů známých kapel. Jsou to Franta Černý z Čechomoru, Pepa Vojtek ze skupiny Kabát, Vašek Bláha z Divokýho Billa, dále Roman „IZZI“ Izaiáš z Dogy a Protheus z Dymytry.
Na housle hraje Jiří Vopava.
Tato průbojná píseň se jednoznačně řadí do žánru „protestsong“ a apeluje na občany i na stát, aby byly osobní svobody a odpovědnost neprodleně navráceny zpět do rukou občanů. Text písně hovoří nejlépe sám za sebe.
#BlanickýManifest #DanielLanda

Komentáře
 • Mohl by mi někdo konstruktivně vysvětlit proč je to dobrá písnička ?za mě nic moc ._. dezinformace

  Michal KrejčíMichal KrejčíPřed 3 hodinami
 • Pecka! Je mi velmi luto, ze na Slovensku nemame ziadneho pronarodneho hudobneho velikana, mozeme vam zaviediet a dufat, ze sa taky niekto objavi a vy mozete byt hrdi.

  FOTOZZZ FOTOZZZFOTOZZZ FOTOZZZPřed 3 hodinami
 • Daniel Landa. Chceme reset systému!?

  Pavol KudjakPavol KudjakPřed 3 hodinami
 • Další 10 000 liku za 2 týdny { mrskajte to tam!!!! 🤟🏾✊🏾

  OSN'FeezSweaterOSN'FeezSweaterPřed 7 hodinami
 • Strašně moc pěkná píseň furt si ju zpívám v duchu a hodně mě chytla 👏🏾😻

  OSN'FeezSweaterOSN'FeezSweaterPřed 7 hodinami
 • Nejsem přítelem podobných "výkřiků", protože posledních 30 let zas ukázalo zač tenhle národ opravdu stojí. Vždycky rychle přišel nějaký závan protestu...kvůli něčemu fakt závadnému (nikoli třeba "milionáři...."), ale stejně rychle zase vyšuměl, protože tenhle národ jede ve většině jen na jednotlivce, kteří se starají jen o vlastní věci (pohodlí, klid, prachy, majetek, moc atd.) a proto se nikdy nesemknou do takové síly jež by všechny ty poroučející a vládnoucí kašpary vyhnala a žádným podobným už nikdy návrat neumožnila. Každopádně song je opravdu super a Danielovi, vlastně i nám, bych moc přál kdyby se stal třeba právě tím co nás z těch ulit vytáhne. Mohl by se klidně stát novodobým chorálem bojovníků za svobodu, právo a spravedlnost, ale za tu skutečnou svobodu, právo a spravedlnost nikoliv za tu přizpůsobovanou pro vlastní obraz a propěch. Bohužel se obávám, že zas vše vyšumí do prázdna, protože kombinace pohodlnosti, prospěchářství a připosranosti živené navíc novým strachem opět nad většinou národa zvítězí. I když ono vše již téměř rok nad námi vlastně vítězí.... Danieli díky a lidi kurva POJĎME DO ULIC!!!!

  David R.David R.Před 7 hodinami
 • Nebudeme držet huby!!!

  František KočíFrantišek KočíPřed 7 hodinami
 • děkuji za tyhle pány nic lepšího nebylo a nikdy nebude

  Václav ZrnaVáclav ZrnaPřed 8 hodinami
 • IF ŽALUD SEE THIS WE WON ZULUL

  tomtomPřed 8 hodinami
 • Woooow hoši!!!✊🏻 Tohle je luxus 🖤

  Moni CaMoni CaPřed 8 hodinami
 • You're so beautiful! Great video?

  hen kohen koPřed 9 hodinami
 • 🙏🙏🙏tak teď jsem si sedl na zadek, tohle nejde vyjádřit slovy 👌👌👌

  Jaroslav KlimekJaroslav KlimekPřed 9 hodinami
 • Tuto jste měli hrát hned po revoluci 89, teď je pozdě

  Libor PačLibor PačPřed 10 hodinami
 • Stejně jako obicejni lidi nemáme šanci

  Pavel ŠpetaPavel ŠpetaPřed 10 hodinami
  • nečekal bych vaska blahu a pepu vojtka musím si poopravit mínění o nich

   hen kohen koPřed 9 hodinami
 • Mrzí mně že to přišlo takhle pozdě dane jen tak dál.

  Pavel ŠpetaPavel ŠpetaPřed 10 hodinami
 • Kurva " Dymytry" to je hlas! Jinak Super! ....

  Pospa PetasedesatPospa PetasedesatPřed 10 hodinami
 • Co to sem jen nalezlo ze sqautu fet-ko-levi-čáků...;-) Jinak Dan Landa po Ukolébavce další pecka...

  KosovoJeSerbiaKosovoJeSerbiaPřed 11 hodinami
 • UŽ TO TADY ZAZNĚLO !!!! Bylo by úžasné toto prostestní hymnu rozšířit i do jiných zemí. V každé z nich mají své známé osobnosti, které by tuto píseň zazpívali ve své řeči. To kolem nás je globální problém, kdy ONI vylepšují sítě. Je to VÁLKA proti NÁM. Její rychlost roste. Dane, toto je to nejlepší, co jsi vytvořil. Jsem tvým fanouškem řadu let a vážím si TĚ za tvůj patriotismus..... Jak poznamenala moje žena, bylo by užasné slyšet tuto protestní hymnu na Václaváku - chorál desítek tisíc z nás, každý sílou svého hlasu ..... MOC TO JSEM JÁ, MOC TO JE TVŮJ HLAS, MLČENÍ JE SOUHLAS, MOŽNÁ PŘICHÁZÍ TVŮJ ČAS .... MOC TO JSME MY, MOC TO JE NÁŠ HLAS, MOC TO JSI TY, JEN MUSÍŠ Z ULITY..... Volání ze TMY ... jsem s VÁMA ... Rád se přidám a přijdu podpořit.

  Jan ŠtěrbaJan ŠtěrbaPřed 11 hodinami
 • DOMÁCÍ TEST NA COVID-19. (Patří to všude, kde jsou lidi.) Je přesnější, než ty co známe, rychlý, bezpečný, velmi úspěšný a zadarmo. Je spojen rovnou s vyléčením. Všechno záleží na každém z nás. Zdá-li se nám, že na nás "něco leze", všichni to známe a říkáme a víme o čem je řeč, stačí už i malá rýma, nebo naměříme-li teplotu 36,8 a výše, okamžitě všeho necháme, může to být covid-19. Pořádně se oblečeme a budeme zahřívat tělo tak dlouho, až řekne dost. Je možné, že to udělá hned, ale my pro jistotu ještě budeme chvíli pokračovat. Když je mu nesnesitelné horko je zdravé. Test je hotov a je negativní. Když bude chtít ohřívat dále, musíme mu vyhovět, aby jeho imunitní systém teplota spolehlivě aktivovovala a ten vetřelce nalezl a zlikvidoval. Trvá to tak půl hodiny až hodiny tři. Kdybychom zasáhli pozdě je to špatné a budeme muset absolvovat kolečko, které pro nás připravilo MZČR. A to je už velmi nebezpečné... Dzp.

  Karel JanyškaKarel JanyškaPřed 12 hodinami
  • @R. Maple Jsem jediným znalcem vůbec nejvyššího vzdělání ze všech, vědecké teorie spontánního řádu u nás, jak se v pandemii ukázalo, tedy toho JEDNOHO, z čeho všechno pochází, i lidské tělo a viry. A zdrojem mého vědění a návodu je zejména nositel Nobelovy ceny F.A.Hayek a jakýsi profesor z Ameriky, který mi ho prostřednictvím Hlasu Amerika vyložil a vycházel přitom z teploty krve, ohřáté uměle zvenčí včas. Za 40 let jsem nebyl z důvody virózy nemocen. Vždy to zabralo, i na covid - 19 v březnu tohoto roku. Spontánní řády vykazují sebezáchovné, sebepořádací a sebe regulační vlastnosti a účinky, u živých organismů jim říkáme imunitní systém. Ten ve spojení s lidskou inteligencí, ta se ho musí naučit aktivovat včas, je největší silou proti pandemim vůbec. A velmi levnou a prakticky zadarmo... Dzp.

   Karel JanyškaKarel JanyškaPřed 11 hodinami
  • Můžete mi prosím, ale upřímně sdělit vaše povolání a zdroj tohoto návodu?

   R. MapleR. MaplePřed 12 hodinami
 • SKONČILI JSME DÍKY VLÁDO . Doba letí ! ..voláme do tmy !! ..tak jak budeme fungovat dále ? ? Co budeme dále podnikat ? .........

  Noel BellsNoel BellsPřed 12 hodinami
 • Song pěknej ale proč :D Vláda sou čuráci, ale opatření jsou pro bezpečnost lidí. Problém jsou však lidé jako vy. Ano mám na roušky svůj názor, ale nabádat lidi at ukazují svůj názor není zlá myšlenka. Ovšem lidé ho většinou projevují v dnešní době při protestech . Nemají tam roušky a vždy to vede nejhloupější člověk v davu a lidé jej tupě poslouchají a přebírají jejich hloupé názory..... Prosím nebudte opičky ze zoo, myslete trochu a nehoršete situaci porušováním vládních nařízení.Děkuji

  sikessikesPřed 12 hodinami
 • Jste nejlepší 🥰🥰

  Jan ŠajbenJan ŠajbenPřed 12 hodinami
 • krachující nuly, text napsán za 5minut.

  Tomáš L.Tomáš L.Před 13 hodinami
 • Super pecka.Klobouk dolu.

  Dušan StrnadDušan StrnadPřed 13 hodinami
 • Přestaňte si hrát na hrdiny

  ZZohan LpZZohan LpPřed 13 hodinami
 • COVID-19 ? GIGANTICKÉ SELHÁNÍ SVĚTOVÉ VĚDECKÉ A AKADEMICKÉ OBCE ! Základem pro pochopení jsoucna je znalost teorie spontánního řádu, tedy toho JEDNOHO, odkud všechno pochází a čím všechno je. I první živá buňka, tedy život sám, příroda jako celek i její jednotlivé komponenty, tedy rostlinné a živočišné druhy, člověk i jeho lidský svět. Lidská mysl, rozum, inteligence a na co jen pomyslíme. Co to tedy je spontánní řád a jak vzniká ? Je to řídící struktura všeho jím uspořádaného ve vesmíru a na Zemi, kde je jím nejuspořádaněji, zejména. Proto jsme. Vzniká tehdy, když jeho budoucí prvky mají tendenci se řídit pravidly alespoň s podobnou charakteristikou a reagují podobně na spontánní síly vesmíru. Ona podobnost je k sobě má a pokud jsou ve vzájemném dosahu, reagují na sebe a jsou k sobě připoutávány a včleňovány do této řídící struktury, které nakonec ve svém chování podléhají. Samovolně, neosobně, spontánně. Myslitel myslitelů F.A Hayek, který se dokázal oprostit od náboženských, okultních a konstruktivisticko-racionalistických představ, pověra a mýtů dostal za teorii spontánního řádu Nobelovu cenu. Trvalo pět roků, než příslušný výbor pochopli zhruba o jakou gigantickou složitost a objev jde. Viz jeho autobiografie. Neměli obor, za ktrý by mu ji dali, tak vybrali ekonomii. Toho, že to samo si však všiml už v 17. století Giambattista Vico. Co z této nezměnitelné danosti plyne ? Nic menšího, než to, že člověk je povinen respektovat meze, které nám spontánní řád klade a všechno co posuzuje musí posuzovat po tímto věděním. Vždyť jeho mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského světa, který ho obklopuje a kterého je neoddělitelnou součástí. Vědec, který nebádá se znalostí teorie spontánního řádu není hoden svého platu, řekl Hayek a měl pravdu. Pandemie covidu-19 je toho až děsivým důkazem. Vědci nevědí co s ním a zase jen metodou pokus-omyl se snaží zmírnit její důsledky, místo toho, aby ji uměli zastavit. Nemohou, neznají její podstatu ! Co tedy dělat, aby zmizela tato, a vůbec všechny, pandemie a pro lidstvo nevhodné replikace spontánních řádu, tedy vzájemná jejich vtělení ? Nezbývá, než se teorii spontánního řádu naučit ! Vždyť lidské tělo je jím také a vykazuje, jako všechny spontánní řády sebezáchovné, sebepořádací a seberegulační vlastnosti a účinky. Ve světě živočichů, tedy i lidském, jim říkáme imunitní systém. Nejsou tedy dva, člověk a imunitná systém, ale jen spontánní řád lidského těla a jeho vlastnosti a účinky. Tedy systém jeden ! Při této znalosti, a teď hovoříme jen o virových pandemiích, je jen krůček k nalezení obrany proti virovým onemocněním, které jsou právě vtělením spontánních řádů virů a lidského těla. Stačí včas imunitní systém aktivovat platným způsobem. V případě napadení viry stačí vyvolat teplotu těla zvenčí ihned po začátku inkubace a imunitní systém vetřelce vyhledá a zničí. S málo namnoženými viry si lehce poradí. Tak do toho. Jinak se lidstvo z místa rychleji nepohne. Naučit se využívat dobrodiní spontánních řádů všude a přijde skok v jeho vývoji... Dzp.

  Karel JanyškaKarel JanyškaPřed 14 hodinami
 • Pěkně hrajou, jako po revoluci, chtěl bych vidět tyto pány a pana polraicha, a jiné siudruhy, kde přišli k penězům aby se v dnešní době, mohli mít klidný život a nemuseli tahat kulatou lopatou například? Určitě si nenasetrili z delnickeho platu????

  Libor PačLibor PačPřed 14 hodinami
 • jinak ja jsem mozko

  doctorgundoctorgunPřed 14 hodinami
 • nečekal bych vaska blahu a pepu vojtka musím si poopravit mínění o nich

  doctorgundoctorgunPřed 14 hodinami
 • tak tohle je neskutečně brutálně luxusní song!!!!!!!!!! Landa prostě nikdy nezklame!!!

  Svobajs VOLESvobajs VOLEPřed 15 hodinami
 • Jako za komoušů, když Kryl zpíval a hrál. Třeba si na tuhle písničku vzpomeneme za 20 let až si budeme povídat o tom, jaká tu byla hrozná oligarchovská vláda ;-)

  Olda JaníkOlda JaníkPřed 17 hodinami
 • Ze začátku se mi to nelíbilo ale je to pecka, Dobrá práce ♥

  WexysWexysPřed 18 hodinami
 • To zabili jen tak dal

  Marie BalogováMarie BalogováPřed 19 hodinami
 • Vsichni z nas mame moc. Je na kazdym z nas jak z ulity!

  Flint 01Flint 01Před 19 hodinami
 • 🇸🇰 Popiči 🇸🇰

  SuboSuboPřed 20 hodinami
 • Byla by to dobrá proti kampaň proti Babišovy.

  Praspich EUPraspich EUPřed 20 hodinami
 • se to tu nějak zaseklo ne? Kdy

  Pepe ValePepe ValePřed 22 hodinami
 • Lopaty se vyjadřují ke globálním problémům na základě pár hodin vyhledávání informací 🤡

  Dominik SosnaDominik SosnaPřed 22 hodinami
  • Hmmm...to je ale vyblitek od tebe! Gramatika na urovni skolaka, obsahove kus hovna pod zaminkou kritiky. Celkove tedy vykvet nejaky hospodsky nasosky 🍺🤣😂

   Flint 01Flint 01Před 22 hodinami
 • Co je oněměly ste cizáci vládnou nám je to fér !!!!

  Mura5 blancMura5 blancPřed 22 hodinami
 • vyse 1mil za tyzden pekne velmi pekne

  My DesignMy DesignPřed 23 hodinami
 • Dobrý den, pane Lando a ostatní zpěváci. Když mate takový dosah na lidi a teď nemůžete vykonavat svoji práci, nechcete více přiblížit ostatním situaci, kde naši DR a zdravotní sestry padají vyčerpáním na hubu a nabidnout jim jakoukoliv podporu? Určitě by to teď ocenili. Ta pozornost na ne není taková, jakou by si zasloužili. Věřím, ze to bude více užitečné než protesty. Prikladam článek: www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-lubomir-smatana-nemocnice-koronavirus-pandemie_2101150600_mpa Díky!

  Andy VanovaAndy VanovaPřed dnem
 • Co takhle jít pomáhat oblečeni do kombinéz potřebným do nemocnic jako naši vojáci. To jsou Blaničtí rytíři. Když máte čas a peníze na takovéto nahrávky, tak máte určitě dost času pomáhat těm, co to svinstvo postihlo. Naši letci z RAF by určitě nebojovali písní. Koncerty nejsou, divadla jsou zavřená, tak můžete taky dělat něco smysluplného. Pomáhat potřebným a né jen ukazovat svaly a interpretovat myšlenky a výzvy obyvatelům. To by teprve mělo koule pane Dane Lando. Jinak jsou toto jen Blanické kecy.

  R. MapleR. MaplePřed dnem
 • Domnívám se ,že většina nepochopila...kdo pochopil, koná

  Michal MateMichal MatePřed dnem
 • Moc dobré video, díky

  Jana KožusznikováJana KožusznikováPřed dnem
 • Bomba z

  Jana KožusznikováJana KožusznikováPřed dnem
 • „Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou.“ George Orwell

  Miloš GavendaMiloš GavendaPřed dnem
 • hrozná sračka, dávat palec dolů tomu nebudu i když je to cringe, který se dá natočit snad jen v Česku..

  Tom VaclavikTom VaclavikPřed dnem
 • Trumpismus v ČR, s takovouto se brzy dočkáme útoku na Pražský hrad.. Lidi proberte se. Děkuji

  MaxslamMaxslamPřed dnem
  • Ty jsi dobre mimo jako 🤯

   Flint 01Flint 01Před dnem
 • poslouchá někdo i v roce 2021??? Like :-D

  Borec NakonecBorec NakonecPřed dnem
 • a dovolte mi malou provokaci... ok, my jsme za hospodské demonstrovali, i já, ale dle tv nás hospodští docela podrážejí! Oni souhlasí např. s tím, že do hospod nepustí neočkované a netestované!!!💩Tomu se říká vděk! Takže jim nejde o svobodu, ale jen o zisk, příště je určitě půjdu znovu podpořit, šmejdy!

  Jana ŠtěpánkováJana ŠtěpánkováPřed dnem
 • No zpěvem se to fakt vyřeší.

  lukas jiraseklukas jirasekPřed dnem
 • Perfektní kombinace neexistu... Perfektní kombinace :

  Zi KiZi KiPřed dnem
 • diky dane, ze jsi ukazal, ze i kapely jako divokej bill a kabati atp. jsou stejny sracky jako ty a nevedej o rocku nic

  Roman KunstRoman KunstPřed dnem
  • Hmmm...to je ale vyblitek od tebe! Gramatika na urovni skolaka, obsahove kus hovna pod zaminkou kritiky. Celkove tedy vykvet nejaky hospodsky nasosky 🍺🤣😂

   Flint 01Flint 01Před dnem
 • Přesně tak.. Lando.👍👍👍

  Hans GruberHans GruberPřed dnem
 • Miluju to !

  Lubomir JakubecLubomir JakubecPřed dnem
 • nemán slov...

  Lukáš GodzikLukáš GodzikPřed dnem
 • Pandemie jim umožňuje zavést kontrolu nad populaci. Nenechte se oklamat. Strach je jejich nástroj a dělá z nás otroky. Hrstka magoru ovládá svět 1%. TV jim v tom pomáhá. Kdo chce mluvit pravdu je konspirator nebo dopadne jak JFK, 20 let zpět divadlo Demolice v NY, dnes je to Covid, vše je naplánované...

  Pavel NovákPavel NovákPřed dnem
  • 👍 presne

   Flint 01Flint 01Před dnem
 • Je to len biznis pre niekoho celá pandémia. Niekto na tom pekne zarába. 😪

  Ivan KorenIvan KorenPřed dnem
 • Libertad siempre

  martin honichmartin honichPřed dnem
 • Sračka

  ProMettProMettPřed dnem
  • To jsi!

   Flint 01Flint 01Před 18 hodinami
 • tleskam

  Nemam NohyNemam NohyPřed dnem
 • Klip i píseň super🙃Trochu odbočím, ale když jsem viděl Landu ve sněmovně tak mi úplně mluvil z duše 😁Moje pětileté dcerky se mě ptali proč tak skáču po gauči a mám radost a přitom i nerva na poslance kteří jen obkecávali situaci. Lidi kde se ztratilo upřímné a rovné slovo? Ty obohacující se rádoby vládci mluví nesmyslným jazykem a jen plení naši zem. Já se ptám Kde je zbytek vlivných a uznávaných herců a muzikantů? Asi jim to nevadí. Možná si myslí, že jsme blbouni a bojí se říct svůj názor aby nevypadali blbě mezi svými materialistickými přáteli? Přišla doba kdy budeme muset řešit problémy a život našich dětí. Je potřeba to dotáhnout do konce. Tom

  Tomáš MartinůTomáš MartinůPřed dnem
  • Muvíš mi z duše a ten začátek o výroku Dana :D .... Viděl sem se doma :D .... Díky moc aspon vím že nejsem za blázná :D

   Jakub RoubalJakub RoubalPřed 12 hodinami
 • Je fakt, že Landa má pravdu vtom, že všichni dostáváme jen informace schválené vládou, média neustále snažící se přiživovat strach, zblbnout lidi tak, že se až bojí používat vlastní rozum. Spousta otázek se honí hlavou... Proč jsou lidí opačného či jiného názoru ihned oznáčování za dezinformátory a lidi bez potřebných "zkušeností" a certifikátů.... Proč nepoužijeme vlastní ochranné výrobky za minimální cenu a místo toho přes "politické" kamarády kupujeme za miliardy kšunty z číny.... Už by lidu měla dojít trpělivost, ale bojím se, že většina už má tak vygumovanej mozek tou babišovou propagandou, že nic neudělají...

  RAWENRAWENPřed dnem
 • Je 14.1.20 tak nám ten Babišův slib, že neočkovaní a netestovaní nebudou diskriminováni dlouho nevydržel! Televize ohlašuje, že takové nepustí do hospod (další zakázané zóny budou doplněny). Kterej idiot řekl, že ty žluté hvězdy jsou nepatříčné??? Je potřeba mít však třeba čtyřcípé! Je to neuvěřitelná diskriminace, stejná jako za fašistů, to si můžou kecat dokolečka co chtí, šmejdi! Tak co s tím uděláme, Dane, ta jemnost protestu je kontraproduktivní, ONI se nám vysmívají do ksichtu...

  Jana ŠtěpánkováJana ŠtěpánkováPřed dnem
 • Krásny text.PRAVDA 2021

  Marek JankovicMarek JankovicPřed dnem
 • COVID-19 ? GIGANTICKÉ SELHÁNÍ SVĚTOVÉ VĚDECKÉ A AKADEMICKÉ OBCE ! Základem pro pochopení jsoucna je znalost teorie spontánního řádu, tedy toho JEDNOHO, odkud všechno pochází a čím všechno je. I první živá buňka, tedy život sám, příroda jako celek i její jednotlivé komponenty, tedy rostlinné a živočišné druhy, člověk i jeho lidský svět. Lidská mysl, rozum, inteligence a na co jen pomyslíme. Co to tedy je spontánní řád a jak vzniká ? Je to řídící struktura všeho jím uspořádaného ve vesmíru a na Zemi, kde je jím nejuspořádaněji, zejména. Proto jsme. Vzniká tehdy, když jeho budoucí prvky mají tendenci se řídit pravidly alespoň s podobnou charakteristikou a reagují podobně na spontánní síly vesmíru. Ona podobnost je k sobě má a pokud jsou ve vzájemném dosahu, reagují na sebe a jsou k sobě připoutávány a včleňovány do této řídící struktury, které nakonec ve svém chování podléhají. Samovolně, neosobně, spontánně. Myslitel myslitelů F.A Hayek, který se dokázal oprostit od náboženských, okultních a konstruktivisticko-racionalistických představ, pověra a mýtů dostal za teorii spontánního řádu Nobelovu cenu. Trvalo pět roků, než příslušný výbor pochopli zhruba o jakou gigantickou složitost a objev jde. Viz jeho autobiografie. Neměli obor, za ktrý by mu ji dali, tak vybrali ekonomii. Toho, že to samo si však všiml už v 17. století Giambattista Vico. Co z této nezměnitelné danosti plyne ? Nic menšího, než to, že člověk je povinen respektovat meze, které nám spontánní řád klade a všechno co posuzuje musí posuzovat po tímto věděním. Vždyť jeho mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského světa, který ho obklopuje a kterého je neoddělitelnou součástí. Vědec, který nebádá se znalostí teorie spontánního řádu není hoden svého platu, řekl Hayek a měl pravdu. Pandemie covidu-19 je toho až děsivým důkazem. Vědci nevědí co s ním a zase jen metodou pokus-omyl se snaží zmírnit její důsledky, místo toho, aby ji uměli zastavit. Nemohou, neznají její podstatu ! Co tedy dělat, aby zmizela tato, a vůbec všechny, pandemie a pro lidstvo nevhodné replikace spontánních řádu, tedy vzájemná jejich vtělení ? Nezbývá, než se teorii spontánního řádu naučit ! Vždyť lidské tělo je jím také a vykazuje, jako všechny spontánní řády sebezáchovné, sebepořádací a seberegulační vlastnosti a účinky. Ve světě živočichů, tedy i lidském, jim říkáme imunitní systém. Nejsou tedy dva, člověk a imunitná systém, ale jen spontánní řád lidského těla a jeho vlastnosti a účinky. Tedy systém jeden ! Při této znalosti, a teď hovoříme jen o virových pandemiích, je jen krůček k nalezení obrany proti virovým onemocněním, které jsou právě vtělením spontánních řádů virů a lidského těla. Stačí včas imunitní systém aktivovat platným způsobem. V případě napadení viry stačí vyvolat teplotu těla zvenčí ihned po začátku inkubace a imunitní systém vetřelce vyhledá a zničí. S málo namnoženými viry si lehce poradí. Tak do toho. Jinak se lidstvo z místa rychleji nepohne. Naučit se využívat dobrodiní spontánních řádů všude a přijde skok v jeho vývoji... Dzp.

  Karel JanyškaKarel JanyškaPřed dnem
 • MASAKR tahle pisnicka a text do nebe volajici a pravdivý...

  ShulkerShulkerPřed dnem
 • csworld.info/mem/video/fdp8nH-ku5OPhZ0.html

  Music WareMusic WarePřed dnem
 • Dan nikdy nepřekvapí, vždy super muzika, slova. Diky

  Stoki StokiStoki StokiPřed dnem
 • Souhlas :-)

  dasa Ndasa NPřed dnem
 • Potřebovala bych tvůj podpis dane

  MarcelkaMarcelkaPřed dnem
 • *Toto je skvělé video. Přeji vám zdraví, štěstí a mír.*

  Kašpárku VařKašpárku VařPřed dnem
 • 1 csworld.info/mem/video/ftmfhaKJppyqp50.html

  finepixfinepixPřed dnem
 • Co takhle jít pomáhat oblečeni do kombinéz potřebným do nemocnic jako naši vojáci. To jsou Blaničtí rytíři. Když máte čas a peníze na takovéto nahrávky, tak máte určitě dost času pomáhat těm co to svinstvo postihlo. Naši letci z RAF by určitě nebojovali písní.

  R. MapleR. MaplePřed dnem
  • @Ogar 214 Pan Landa je zdravej a silnej jako ti vojáci v nemocnicích, a jako ti jeho opěvovaní hrdinové kteří pomáhali slabým. To nemá s vystrašeností nic společného.

   R. MapleR. MaplePřed dnem
  • Bože... Další plky vystrašené ovce

   Ogar 214Ogar 214Před dnem
 • Dane, nádherný.. Konečně po dlouhý době něco od tebe :-) Teď už jenom to nacpat do rádia ! Provázíš mě celý život. díky za lidi jako jsi ty!

  Otto FleischmannOtto FleischmannPřed 2 dny
 • Bratia Česi drzim nam palce. V JEDNOTE JE SILA !!! Uzasny song. Klobuk dole.

  Jozef GalJozef GalPřed 2 dny
  • FEST!!!! Děkujeme MY s VÁMA!

   Jakub RoubalJakub RoubalPřed 12 hodinami
 • Krása! Páni muzikanti, bratia Česi, zo srdca ďakujeme za silnú výzvu k odvahe a jednote! Aj keď každý z nás je jedinečný , tak najmenej v jednej veci vieme byť jednotní ... v snahe byť opravdivými ľuďmi, ktorí sa s úctou a láskou k Pravde učia navzájom rešpektovať a podoporovať v spoločnej službe Stvoriteľovi všetkých vecí. Pokoj a silu ľuďom dobrej vôle! Mor ho! Pravda víťazí!

  Peter KlinecPeter KlinecPřed 2 dny
 • Konečně se vracíš Dane!!!

  DR. COVIDDR. COVIDPřed 2 dny
 • Good job.. keep up the good work.?

  bodoti qwiubodoti qwiuPřed 2 dny
 • Když pár paranoidních odborníků na všechno mektá někde v hospodě nebo na Facebooku, tak je to ještě OK. Ale když jsou ti paranoidní odborníci nějaký rádoby slavný osobnosti, který mají moc oslovit podobně paranoidní fanoušky mdlého rozumu, začíná to být nebezpečný...

  Ondřej BakanOndřej BakanPřed 2 dny
  • O mdlém rozumu by si dalo mluvit i u protistrany...

   Jaromír DufekJaromír DufekPřed 2 dny
 • Dan tam má nejmíň vlasů :D

  Mrš HadrališijanMrš HadrališijanPřed 2 dny
 • absolutně k tomu není co dodat...nr. 1........

  Mrš HadrališijanMrš HadrališijanPřed 2 dny
 • Samozřejmě že jim rozumíš o čem to vlastně je,,, a pro nás co už jsme podobné věci zažili ,ale báli se zvednout tu svou hlavu ze stáda aby nebyla první...tak nechceš zažít dejavy 🤐.a po hudební stránce by se asi těžko hledal kritik co dá palec dolů... pokud už není na jejich výplatním listu. Držme si palce, a posilejme hezký úsměv na všechny strany..

  Milan BeránekMilan BeránekPřed 2 dny
  • Po hudební stránce je to sračka právě pro ty davy ovcí, který se tu sešly. Chtělo by to trochu hudebního vkusu lidičky. Je mi vás fakt líto...

   Angelika ŠpicarováAngelika ŠpicarováPřed dnem
 • Top písnička👍 je dobře že ji hrají v rádiu snad se někdo konečně zamyslí tam nahoře. Blanický manifest jsme podepsali👍

  Dodge WC51 1944Dodge WC51 1944Před 2 dny
  • já ji ještě v rádiu neslyšel :(

   Svobajs VOLESvobajs VOLEPřed 15 hodinami
 • Cením že se někdo snaží bojovat proti těm hovadům tam nahoře. Ale stejně to postrádá smysl když se zde přesně neřeknou věci co chtějí změnit takhle je to jen další songa na protest, ale řešení furt nikde.

  FAKEER SemenicaFAKEER SemenicaPřed 2 dny
 • Pecka hrajete v rádiu i zde na Slovensku! Jen tak dál. Ukažte že Češi mají lva v erbu právem. Nebojíme se a jsme hrdí.

  RoneyRoneyPřed 2 dny
  • Vážně a proč tak dlouho mlčí !!!

   Mura5 blancMura5 blancPřed 23 hodinami
  • ČR. :Občas Radio Čas Rock.🤘 Jak Na Slovensku? Bratři.! (Fm...?)

   -dejwo--dejwo-Před dnem
  • @Kamil Havlík U nás to taky nehrají, asi strach...

   Karel ZemanKarel ZemanPřed dnem
  • U nás v ČR to v rádiu nehrajou asi

   Kamil HavlíkKamil HavlíkPřed dnem
 • Jako paráda klucí👏👏 Smekám👏👏

  Petra NWMPetra NWMPřed 2 dny
 • Škoda, že už neexistuje festival politické písně v Sokolově, tato píseň by určitě zabodovala.

  Petr KotyzaPetr KotyzaPřed 2 dny
  • @Jan Dan To jsem nevěděl, že je to píseň proti vládě.

   Petr KotyzaPetr KotyzaPřed 17 hodinami
  • Tak určitě. Na festivalu politické písně měly songy proti vládě vždycky úspěch. 🤦‍♂️

   Jan DanJan DanPřed 18 hodinami
 • To je true. Song.

  Pauko TvPauko TvPřed 2 dny
 • Minimálně to Dan zkusil.Ostatní jsme neudělali nic.Klobouček......

  MatigliMatigliPřed 2 dny
 • DOMÁCÍ TEST NA COVID-19. Je přesnější, než ty co známe, rychlý, bezpečný, velmi úspěšný a zadarmo. Je spojen rovnou s vyléčením. Všechno záleží na každém z nás. Zdá-li se nám, že na nás "něco leze", všichni to známe a říkáme a víme o čem je řeč, stačí už i malá rýma, nebo naměříme-li teplotu 36,8 a výše, okamžitě všeho necháme, může to být covid-19. Pořádně se oblečeme a budeme zahřívat tělo tak dlouho, až řekne dost. Je možné, že to udělá hned, ale my pro jistotu ještě budeme chvíli pokračovat. Když je mu nesnesitelné horko je zdravé. Test je hotov a je negativní. Když bude chtít ohřívat dále, musíme mu vyhovět, aby jeho imunitní systém teplota spolehlivě aktivovovala a ten vetřelce nalezl a zlikvidoval. Trvá to tak půl hodiny až hodiny tři. Kdybychom zasáhli pozdě je to špatné a budeme muset absolvovat kolečko, které pro nás připravilo MZČR... Dzp.

  Karel JanyškaKarel JanyškaPřed 2 dny
 • Možná bych to zkusil formou písničky na přání skoro Všechny rádia to mají 😛

  Tomáš PilátTomáš PilátPřed 2 dny
  • Up

   Martin ломMartin ломPřed 19 hodinami
 • Len ten ujo z cechomoru mi prijde, ze ani nechcel.

  Milan KaiklMilan KaiklPřed 2 dny
 • Sdílím. Jedinej Dan to rekne na plnou hubu

  Michal KoryčanMichal KoryčanPřed 2 dny
 • Ano song skvělý ale protesty a jeho názory jsou přehnaný.

  SpoggySpoggyPřed 2 dny
 • Jestli toho nekdo ma opravdu dost, tak jsou to zdravotnici a sestricky na covid oddeleni.

  mik VRmik VRPřed 2 dny
  • @Ogar 214 Proc zminujete zpevaky? No a jejich tam hodne, podle zname co dela sestricku na covid v Motole, tak maji plno. Vy mate informace odkud?

   mik VRmik VRPřed 2 dny
  • @mik VR Musí, (ikdyž jich tam moc není) ale proč by tam měli jít zpěváci, kteří s tím mají nulové zkušenosti?

   Ogar 214Ogar 214Před 2 dny
  • @Ogar 214 Tak mam trochu jine informace od lidi, co tam pracuji ale dejme tomu. To znamena, ze se o ty lidi nemusi nikdo starat?

   mik VRmik VRPřed 2 dny
 • tak jsem dneska poslechnul poslední písničku Karla Kryla Demokracie rozkvétá csworld.info/mem/video/kpSmqXqtp4VkZ6E.html Zajímavé, že jsem ji nikdy před tím neslyšel a to Kryla poslouchám docela dost. V rádiu se nějak neobjevuje. Tak mně napadlo jestli je náhoda, že brzy poté zemřel na infarkt, když mu nebylo ještě ani 50 a pak jsem si vzpomněl nu tuto písničku. Kluci moc se nerozčilujte, ať Vás taky netrefí, i když by to byla samozřejmě jen náhoda.

  Tosu JáTosu JáPřed 2 dny
 • ❄️❄️❄️

  NIKØTINNIKØTINPřed 2 dny
 • Za svobodu za národ !

  Za NárodZa NárodPřed 2 dny
 • REVOLUCE

  Bruno JEDNABruno JEDNAPřed 2 dny
CSworld